poniedziałek, 19 lipca 2010

Benzion, Dymus i empiry

Łza się w oku kręci - gdzieżby dziś policja sama opublikowała takie zdjęcia, licząc na uczciwość członków społeczeństwa, którzy nie przyznają się do cudzego?
Niestety, zdjęcie potwierdza to, o czym wiedzieliśmy od dawna: krawcy i pieczątkarze wprost fatalnie obchodzą się ze srebrami, niszcząc je, obijając,  gnąc na ćwierci i spiłowując monogramy. Rymarz jak pasamonicy znani są za to z fatalnego stosunku do porcelany, a szewcy jak najgorzej traktują szkło kryształowe, które rozbijają w kawałeczki, klnąc przy tem, jak to szewcy.

Za: "Tajny Detektyw" nr 21, rok I (7 VI 1931)

3 komentarze:

  1. O BRADZO przepraszam, tylko (sobie) nie pasamonicy. W miejscowości, z której piszę te słowa, mamy o pasamonikach jak najlepsze mniemanie. Niech za dowód posłuży własna ich baszta, którą pozwalamy im utrzymywać do dziś pod nazwą przypisaną. Pośród pasamoników notujemy i jednostki wybitne - także z racji ich udokumentowanie przytomnego stosunku do porcelany - jak dla przykładu Marcin Oracewicz, sławny pogromca charakterników. Już z tej tylko cechy wywodzić można niezbicie o jak najwłaściwszym stosunku do porcelany.

    OdpowiedzUsuń
  2. Żeby tak opublikowano dzisiaj zdjęcia laptopów w dorym stanie. Zaraz bym się do któregoś przyznała, bo mój nawala.

    OdpowiedzUsuń
  3. Co tylko potwierdza nie najlepsze mniemanie autora o społeczeństwie dzisiejszem :-)

    OdpowiedzUsuń